Budureasa Mountain RunningBudureasa Mountain Running, aproape de start! Concursul de alergare montană va avea loc duminică, 30 iunie 2024. Evenimentul este organizat de ACS Bihorul Oradea, în parteneriat cu Primăria și Consiliul Local ale comunei Budureasa. Spre deosebire de anul trecut, când a vut loc o singură probă, cea de 16 km, la ediția din acest an vor fi mai multe probe și anume: cele pentru copii, de 400, 600 si 800 de metri și cele pentru adulți, de 8 si 16 km.

ADRIAN MAGDA, primarul comunei Budureasa

"Mountain Running reprezintă mai mult decât o competiție de alergare montană, este un catalizator pentru dezvoltarea și prosperitatea comunității noastre. Împreună prin sport, putem construi un viitor mai bun, mai sănătos și mai unit."

IONUȚ LAZA, viceprimarul comunei Budureasa

"Anul acesta, am venit cu un plus față de anul trecut, cu probe pentru copii, dând posibilitate copiilor din comuna noastră și din localitățile apropiate, să participe la acest concurs fără taxe."

CĂLIN LAZA, președintele ACS Bihorul Oradea

"În momentul de față, la cursa copiilor sunt înscriși și confirmați 88 de copii. La cursa adulților, în momentul de față sunt confirmați 96 de participanți, estimez încă un număr de vreo 30 de copii care se vor înscrie la fața locului și în cursul acestei săptămâni."

Startul si Finish-ul celei de-a doua ediții a evenimentului Budureasa Mountain Running vor fi deopotrivă în fața Căminului Cultural din localitatea Budureasa. Traseul parcurge drum de asfalt, drumuri forestiere și poteci turistice, care sunt marcate corespunzător de organizatori înaintea competiției. Cea de-a doua ediție a Budureasa Mountain Running, desfășurată în 30 iunie, promite să fie o zi plină de aventură și competiție în mijlocul naturii, oferind alergătorilor oportunitatea de a-și testa limitele și de a se bucura de frumusețea peisajului montan din zonă.


Recomanda prietenilor tai

Filmele saptamanii

vezi toate filmele saptamanii

Serialele National TV

vezi toate serialele

Dragoste dulce-amara
Drama

Dragoste dulce-amara

“Dragoste dulce-amara” este o poveste de iubire, insa nu una clasica, pasionala, nascuta din dorinta, ci una care creste la foc mocnit pentru ca asa trebuie sa se intample intr-o Indie care respecta valorile traditionale.

vezi detalii
Omul padurii
Aventura

Omul padurii

Serialul urmărește peripețiile unui pădurar, Pietro Thiene, care este un adevărat om al muntelui și bun cunoscător al naturii. Acesta, însă, ascunde un secret teribil din trecut. Ca alpinist cu experiență, el a asistat la căderea fatidică a soției sale în timp ce încerca să escaladeze un zid provocator.

vezi detalii
Suflete tradate 2
Drama

Suflete tradate 2

Povestea a două verișoare, Rashi și Gopi, complet diferite una de cealaltă, care, în urma căsătoriei, locuiesc în aceeași casă, împreună cu familia extinsă.

vezi detalii
Anupamaa
Drama

Anupamaa

Anupamaa a sacrificat mult pentru a deveni o soție loială, o noră devotată și o mamă iubitoare. Dar a primit, în schimb, doar lipsă de respect din partea tuturor. După ce realizează situația în care se află, Anupamaa decide să-și trăiască viața în condițiile ei.

vezi detalii

Trebuie instalat Flash Player

Trebuie instalat Flash Player

Trebuie instalat Flash Player

National FM

National FM transmite cea mai buna muzica romaneasca, de la Maria Tanase pana la Andra, de la Corina Chiriac pana la Faramita Lambru, de la Mondial si Phoenix pana la Holograf si Horia Brenciu. La National FM regasesti cantecele cu care ai crescut, cantecele pe care, ascultandu-le, te-ai indragostit, cantecele pe care ai petrecut pana in zori cu prietenii.


Emisiunile National FM

Emisiuni

Emisiunile National FM iti aduc cea mai buna muzica romaneasca si cele mai utile informatii oriunde ai fi!

Podcast National FM

Podcast

Ai ratat vreo emisiune National FM? Acum o poti asculta oricand vrei tu!

Blog National FM

Blog

Cele mai inedite informatii din muzica romaneasca si internationala, imagini amuzante sau impresii de calatorie, pe toate le gasesti pe blogul National FM.

Topurile National FM

Top melodii

Asculta si voteaza cele mai bune melodii romanesti numai la National FM.


Citeste toate articolele

Fii la curent cu ultimele noutăți, urmărește-ne pe Facebook